11 квітня 2022, 08:11

Відповість не тільки Путін: священники УПЦ МП готують неприємний сюрприз для патріарха Кирила

190 священників УПЦ звернулися до Собору настоятелів Стародавніх східних церков із закликом проти патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва).

Відповість не тільки Путін: священники УПЦ МП готують неприємний сюрприз для патріарха Кирила

Українські священники вимагають провести міжнародний церковний трибунал Гундяєва, який виступає за війну РФ проти України. У 1666 році аналогічний Собор позбавив Московського патріарха Никона всіх його регалій.

Вчора, 10 квітня, протоієрей храму Архістратига Михаїла у селі Волоське на Дніпропетровщині оприлюднив на своїй сторінці у Facebook звернення, у якому засудив дії та риторику голови РПЦ щодо ситуації в Україні.

Пінчук наголосив, що Гундяєв і його церква відкрито підтримують РФ у війні проти України, а сам голова РПЦ відкрито пропагує ідею "руського миру". Священник нагадав, що церква відокремлена від релігії, а основи "руського миру" повністю розходяться в ідеології із православ'ям.

Кирило відкрито благословив своїх солдатів на вбивства в Україні, саме тому священник Пінчук ініціював збір підписів від всіх українських священників.

У зверненні сказано, що РФ вторглася в Україну, несучи смерть і знищення інфраструктури. Згадав Пінчук про масові розстріли у Бучі, а також про терор у Маріуполі, Гостомелі, Ворзелі, Охтирці, Харкові та Чернігові.

Пінчук заявив, що багато священників УПЦ МП відмовилися згадувати ім'я Кирила у щоденних проповідях, однак і цього на сьогодні замало.

Протоієрей заявив, що багато священників МП уже не хочуть підкорятися Кирилу. Сам Пінчук повністю підтримує ЗСУ.

А ось Гундяєв відкрито порушує норми "Основ соціальної концепції", коли відкрито підтримує війну проти України.

Звернення підписали 190 священників УПЦ МП, проте список ще відкритий і він поповнюватиметься іншими підписами.

Раніше митрополит ПЦУ Епіфаній назвав дії Кирила щодо подій в Україні як перехід на "бік диявола".

Нагадаємо, у храмі російської армії голова РПЦ Кирило закликав солдатів РФ виконувати присягу та діяти згідно з наказами командирів у війні проти України.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини