У Японії стався потужний землетрус: перші подробиці – ЗМІ
У Японії стався землетрус магнітудою 6,9 – постраждали щонайменше шестеро людей, загрози цунамі немає, але можливі нові поштовхи.

Увечері 24 червня, за кілька годин після руйнівного землетрусу у Венесуелі, на півночі Японії було зафіксовано підземні поштовхи магнітудою 6,9 - щонайменше шість людей отримали травми. Про це повідомляє The Japan Times.
За даними Японського метеорологічного агентства (JMA), епіцентр землетрусу знаходився на глибині близько 50 км біля узбережжя префектури Івате. У місті Хасікамі префектури Аоморі зафіксовано інтенсивність верхнього рівня 6 за японською семибальною шкалою. При такій силі поштовхів люди часто не можуть пересуватися самостійно, а незакріплені меблі можуть перекидатися. Влада префектури Аоморі повідомила про п'ятьох постраждалих. У префектурі Івате легкі травми зазнала жінка старше 90 років, яка впала під час землетрусу.
Через землетрус було тимчасово зупинено низку залізничних маршрутів у північних регіонах країни. Прем'єр-міністр Японії Санае Такаїті заявила, що загрози цунамі немає, проте закликала жителів постраждалих районів зберігати пильність через ймовірність нових сильних підземних поштовхів.
За словами фахівців Японського метеорологічного агентства, ризик нових сильних поштовхів збережеться протягом найближчого тижня. В останні місяці північний схід Японії вже пережив кілька потужних землетрусів, включаючи поштовх магнітудою 7,7 у квітні. Вчені не виключають, що у майбутньому регіон може зіткнутися з ще сильнішою сейсмічною активністю.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, увечері 24 червня у Венесуелі стався потужний землетрус - оголошено надзвичайний стан, триває масштабна рятувальна операція, кількість жертв може становити десятки тисяч.
Нагадаємо, 20 квітня у Японії стався землетрус магнітудою 7,7. Влада попередила про можливу загрозу цунамі.